100 fëmijë të vrarë nga sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës

Rreth 100 fëmijë palestinezë janë vrarë, që kur ushtria izraelite nisi sulmet e saj në Rripin e Gazës të shtunën në mëngjes, tha Defense for Children International – Palestine.

”Të paktën 91 fëmijë palestinezë në Gaza janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite dhe forcat izraelite kanë qëlluar dhe vrarë pesë djem palestinezë në Bregun Perëndimor të pushtuar”, tha grupi për të drejtat e fëmijëve.

Ata po ashtu deklaruan se disa familje të tëra u shkatërruan, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.