Pas liberalizimit, turistët nga Kosova braktisin Durrësin

Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës ka sjellë ndikimin e parë në frekuentimin e

Read More

OKB: Gaza është ferri mbi tokë

Kombet e Bashkuara (OKB) kanë deklaruar se Rripi i Gazës që ndodhet nën sulmet izraelite

Read More

Lajm i fundit:GJND urdhëron Izraelin që “menjëherë të ndalë” ofensivën në Rafah

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND), të premten do të marrë vendimin e saj lidhur me

Read More

Mbledhja e OKB-së nis me një minutë heshtje për viktimat e Srebrenicës

Mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ku do të votohet rezoluta për

Read More

Votohet marrëveshja ndërkombëtare me 82 vota për, për financimin e tunelit që lidh Prizrenin me Tetovën

Kuvendi i Kosovës ka kaluar edhe Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së bashkëfinancimit për hartimin

Read More

🔴Lajmi i Fundit : Spanja, Irlanda dhe Norvegjia vendosin ta njohin Palestinën si shtet

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia kanë njoftuar të mërkurën se kanë vendosur ta njohin Palestinën si

Read More

Gaza, rritet në 35.647 numri i të vrarëve nga sulmet izraelite

Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se të paktën 35.647 palestinezë janë vrarë në sulmet

Read More

Kurti takohet me ministren e Katarit, tregon se për çfarë biseduan

Kryeministri Albin Kurti e ka takuar sot ministren e Katarit për Zhvillim Social dhe Familje,

Read More