Raporti i fundit nga IKSHPK/ 6 të vdekur dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Read More

3.917 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

27 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike

Read More

2 mijë e 900 raste të reja me COVID në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj

Read More

3.206 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.620 doza të vaksinës kundër COVID-19.ℹ️Prej fillimit të

Read More

2943 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

21 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike

Read More

Sot në Prizren u shënua dita botërore e diabetit (VIDEO)

Sot në Shadërvan të Prizrenit u shënua Dita Botërore e Diabetit e cila në shumë

Read More

Janë konfirmuar 12 raste të variantit Delta Plus të koronavirusit në Kosovë

Nga shtatëdhjetë mostrat e dërguara të cilat kanë rezultuar pozitive në Kosovë, të dërguara për

Read More