3.206 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.620 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.742.039 doza të vaksinës.
ℹ️Deri më sot 800.754 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ️Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 7.866 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ️Nga 11.883 testime, 3.206 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ️Sot janë shëruar 357 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.247.
ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 15.247.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.