3.917 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

27 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 4.623 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
ℹ1.764.421 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 803.638 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 68.526 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹNga 15.268 testime, 3.917 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 6 raste të vdekjes.
ℹSot janë shëruar 617 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.950.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 28.751.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.