Aksident i rëndë në Mal të Zi, autobusi bie në greminë, vdesin dy persona

Të paktën dy persona kanë humbur jetën, ndërsa disa persona janë lënduar në aksidentin që ka ndodhur në rrugën Cetinje – Budvë në Malin e Zi.

Të dhënat fillestare të policisë tregojnë se në autobus ndodheshin nga 30 deri në 35 pasagjerë dhe se në autobus nuk kishte fëmijë.

Shoferi i autobusit u dërgua në polici dhe u ndalua. 17 persona të lënduar janë dërguar në spitalin e Podgoricës./Indeksonline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.