Aksident mes trenit dhe veturës në Klinë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në mesditë në fshatin Videjë të Klinës, ku janë përfshirë një tren dhe një veturë, raporton Gazeta Sinjali.

Rastin e ka njoftuar Policia e Kosovës, të cilët kanë bërë me dije se si pasojë ka humbur jetën shoferi i veturës, i cili nuk ka arritur t’i përballojë plagët e marra.

“Më datë 6 korrik 2023 rreth orës 12:45, Policia është informuar se në fshatin Videjё-Klinё, ka ndodhur njё aksident mes trenit tё udhёtareve dhe njё veture. Policia menjëherë ka dalë në vendngjarje, aty ёshtё kuptuar qё si pasoje e aksidentit njё person (vozitёsi i veturёs) ёshtё lënduar rёndё, i njëjti ёshtё dёrguar nё emergjencёn e spitalit rajonal nё Pejё, aty nga ekipi mjekësor ёshtё konstatuar vdekja e viktimës Me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit trupi i viktimës dërgohet në institutin e mjekësisë ligjore në Prishtinë për obduksion”, thuhet në njoftim.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.