Ambasadori amerikan në takim me Osmanin e Kurtin

Për shkak të tensioneve në Veriun e Kosovës, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë takuar me ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier.

Lajmi është konfirmuar nga këshilltari për media i presidents, Bekim Kupina.

Në takim është duke marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dy zëvëndëskryeministra.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.