Arrestohen personat që dogjën flamurin serb në Tiranë

Janë arrestuar dy persona lidhur me rastin e djegies së flamujve serbë në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranën.

Top Channel raporton se personat janë arrestuar dhe janë dërguar në stacione policore për marrje në pyetje.

Mbështetësit e protestës së Sali Berishës kundër presidentit serb Aleksandër Vucic dhe nismës “Ballkani i Hapur” i kanë vënë flakën dhe kanë shkelur me këmbë një flamur të Serbisë. Pas këtij veprimi ata kanë bërë thirrje anti Serbisë dhe anti nismës së Ballkanit të Hapur.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.