Arrestohet gjermani në Prishtinë, iu gjet armë dhe fishek në aeroport

Një shtetas gjerman është arrestuar të dielën në aeroportin “Adem Jashari”.Kjo pasi që, të njëjtit gjatë kontrollit të valixhes i është gjetur një pistoletë me shtatë fishekë.“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas gjerman që ishte duke udhëtuar në destinacionin Prishtinë–Shtutgard, pasi që gjatë kontrollit të valixhes i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me shtatë fishekë”, thuhet në raportin e policisë.Tutje, policia bënë të ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.