Haxhiu: S’heqim dorë nga Kodi Civil, do ta procedojmë në kuvend sapo t’i kemi votat e mjaftueshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Kodin Civil do ta procedojnë në Kuvend

Read More

146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Sot janë bërë 146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Lidhja e Prizrenit

Read More

Njësiti Policor i Qenëve nga Kosova, zë vendin e parë në garën rajonale në Tiranë 🥇

Në Tiranë, nga data 4 deri më 7 qershor 2024, është mbajtur gara ‘Demonstrimi Rajonal

Read More

Deputeti i VV’së Eman Rrahmani: Kusari-Lila nuk më përfaqëson mua politikisht as ideologjikisht

Deputeti i LVV-së, Eman Rrahmani duke komentuar publikimin e bisedës së shefes së grupit parlamentar

Read More

Korenica: I papranueshëm komunikimi me një kriminel dhe një person që është në listën e zezë të SHBA-ve!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, në një prononcim ka folur në lidhje me bisedën

Read More

Nesër fillon “Java e shkencës” në International Maarif Schools Of Kosova -Prizren

Të nderuar,Ftoheni që të merrni pjesë për ta mbuluar aktivitetin e nxënësve të shkollës sonë

Read More

Niset edhe grupi i fundit me 213 besimtarë drejt vendeve të shenjta për ta kryer haxhin 🕋🤲

Sonte, nga Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, është nisur edhe grupi i fundit me

Read More