Sveçla ekspozon Shotën në panairin francez, mjetin e parë luftarak të Shqipërisë 🇦🇱🇽🇰

Në panairin Eurosatory 2024 që po mbahet në Francë, delegacioni shqiptar, ka prezantuar mjetin e

Read More

Pas disa ditësh trajtim në QKUK, vdes burri që u godit nga një veturë në Gjakovë

Pas katër ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ka humbur jetën burri që

Read More

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti,

Read More

Abazoviq reagon pas deklaratës “fake” pro-serbe në Evropian: Unë jam tifoz i Shqipërisë,

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka thënë se deklarata e tij për televizionin

Read More

Al-Aksa, 30 mijë myslimanë falën namazin e xhumasë

Pavarësisht pengesave dhe vështirësive të Izraelit, rreth 30 mijë myslimanë palestinezë dhe të huaj e

Read More

Nesër është “Dita e Arafatit”, që simbolizon ardhjen e Kurban Bajramit🐏

I dërguari i Allahut Muhamedi a.s ka thënë: “Nuk ka ditë në të cilën Allahu

Read More

Ndërron jetë në Qabe Haxhiu nga Podujeva, Muharrem Gashi 🕋 🤲

Qytetari nga Podujeva, Muharrem Gashi ka ndërruar jetë në Qabe, derisa kishte shkuar për ta

Read More

Haxhiu: S’heqim dorë nga Kodi Civil, do ta procedojmë në kuvend sapo t’i kemi votat e mjaftueshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Kodin Civil do ta procedojnë në Kuvend

Read More

146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Sot janë bërë 146 vjet nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Lidhja e Prizrenit

Read More