Peci ngjitet shkëmbinjve të Boletinit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, e ka kaluar ditën e diel

Read More

Vdes i moshuari që u godit me veturë në fshatin Vragoli ditën e sotme

Ka ndërruar jetë i moshuari, që u godit me veturë ditën e sotme rreth orës

Read More

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që

Read More

80 vjeçari goditet nga vetura në Vragoli, është në gjendje të rëndë

Një i moshuar, rreth 80 vjeçar, është goditur nga vetura në magjistralen Prishtinë-Pejë konkretisht në

Read More

Përkujtohet Ejup Statovci në 25 vjetorin e protestave studentore që parapriu pavarësinë e Kosovës

Një nga ngjarjet që i priu pavarësisë së Kosovës ështëprotesta e organizuar nga studentët shqiptarë

Read More

Ka nisur regjistrimi i popullsisë në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegj

Ka nisur regjistrimi i popullsisë edhe në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegj, ku përfaqësuesit e subjekteve

Read More

Nënshkruhet deklaratë për bashkëzbarkimin e FSK-së me ushtrinë britanike në misione ushtarake

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, gjatë vizitës zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar u prit në

Read More

Kosova merr një tjetër mbështetje për liberalizimin e vizave

Greqia ka qenë dhe është në mbështetje të liberalizimit të vizave”. Kështu ka thënë zyra

Read More