Qeveria miraton Marrëveshjen Kornizë Ushtarake me Turqinë 🇽🇰🇹🇷

Qeveria miraton Marrëveshjen Kornizë Ushtarake me Turqinë 🇽🇰🇹🇷 Qeveria e Kosovës ka miratuar Marrëveshjen Kornizë

Read More

Lajm i mirë ,Lirohet çmimi i energjisë elektrike në Kosovë

Për 8 për qind është liruar çmimi i rrymës për kilovatët e shpenzuar mbi blloktarifën

Read More

Vriten 5 punonjës të huaj humanitar në sulmin ajror izraelit në Gaza

Të paktën pesë të huaj që punonin për një organizatë ndihmash janë vrarë sonte vonë

Read More

Një i vdekur dhe mbi 25 të lënduar në vendin e punës këtë fillimvit

Një i vdekur dhe mbi 25 të lënduar në vendin e punës këtë fillimvit Ambienti

Read More

Kurti homazhe në Gjakovë: Vrasja e fëmijëve e pleqve dëshmon gjenocidin serb

Kurti homazhe në Gjakovë: Vrasja e fëmijëve e pleqve dëshmon gjenocidin serb Kryeministri i vendit,

Read More

Aksident tragjik në Shqipëri, raportohet për 8 të vdekur

Një aksident i rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit në zonën e

Read More

LDK në Prizren kërkon vendosjen e shtatores të ish-presidentit Rugova në sheshin e Lidhjes

Lidhje Demokratike e Kosovës (LDK), kërkon vendosjen e shtatores së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova

Read More