E rëndë: Humb jetën kirurgu i QKUK-së Halil Tanaj, dyshohet se e zuri rryma në banesën e tij


Në mbrëmjen e sontme ka ndërruar jetë kirurgu i njohur i abdominal i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Bëhet fjalë për doktorin Halil Tanaj, i cili dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e kontaktit me rrymën elektrike në banesën e tij në Prishtinë, shkruan Sinjali.

Ne rrugen Fatime Sokoli, vdekja eshte konstatuar ne vendin e ngjarjes, pas ores 17:00

Mësohet se rasti ka ndodh rreth orës 17:00, dhe përkundër tentimit të ekipit mjekësor për t’i ofruar ndihmë, ka qene e pamundur që ai të rikthehet në jetë.

Trupi i të ndjerit tash është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.