Edhe Rakiqi takohet me Escobarin e Lajçakun

Ka përfunduar takimi ndërmjet të dërguarit të posaçëm të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe atij të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, me krerët e partive opozitare në Kosovë.

Gazetari Besnik Tahiri ka bërë të ditur se pas takimit me krerët opozitarë, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë pritur në takim edhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq, raporton klankosova.

Takimi është duke u zhvilluar në hapësirat e Zyrës së BE-së në Kosovë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.