Edhe sot mot i ftohtë, temperatura minimale shënon -8 gradë

Edhe sot mot i ftohtë, temperatura minimale shënon -8 gradë

Në vendin tonë sot do të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell, por i ftohtë.

Insituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius.

Ndërkaq, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.