Kurti: Festë e madhe, sepse fitore e dyfishtë

Kosova dhe Shqipëria dje shënuan fitore me rezultate të njëjta, 3:0.

Shqipëria mposhti në shtëpi Republikën Çeke dhe kësisoj mund të themi se do të kualifikohet në Evropian.

E në anën tjetër, Kosova shënoi fitoren e parë në këto eliminatore, duke e mposhtur Andorrën në udhëtim.
Këtyre dy fitoreve iu gëzua edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti.

“Festë e madhe, sepse fitore e dyfishtë. 3-0 Shqipëria, 3-0 edhe Kosova. Jemi gëzuar e kënaqur të gjithë me këto dy fitore të bukura. Shqipëria drejt EURO 2024, e Kosova me lojë të dalluar. Urime lojtarëve, trajnerëve, tifozëve dhe të gjithë qytetarëve të dy republikave tona”, shkroi Kurti.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.