Kurti pas takimit me QUINT-in: Do të dalim me deklaratë, nesër seancë e jashtëzakonshme

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti është deklaruar pas takimit që zhvilloi me ambasadorët e QUINT-it.

Ai paralajmëroi se nesër Kuvendi do të mbajë seancë të jashtëzakonshme.

“Unë si kryeministër dhe dy zv/kryeministrat pas këtij takimi me tri institucionet, presidenca, qeveria dhe kryeparlamentari do të dalim me në deklarate të përbashkët për shtyp. Pas kësaj, do t’ju përgjigjemi pyetjeve tuaja që i keni. Nesër do të ketë thirrje të seancës së jashtëzakonshme në ora 14:00”, është shprehur ai.

ATT00001

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.