Kurti: Sulmi terrorist ishte pjesë e planit për aneksimin e veriut

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur edhe njëherë rreth sulmit terrorist në Banjskë të Zveçanit, si pasojë e të cilës mbeti i vrarë rreshteri policor Afrim Bunjaku.

Kurti tha se sulmi ishte pjesë e aneksimit të veriut.

Ai shtoi se sulmi ishte koordinuar në 37 pozicione të dallueshme.

“Do të pasonte krijimi i një korridori për në Serbi, për të mundësuar furnizimin me armë dhe trupa”, tha Kurti.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.