Lajm i fundit: Putin njeh pavarësinë rajoneve separatiste në Ukrainë

Kremlini thotë se presidenti Putin ka vendosur të njohë pavarësinë e dy zonave të shkëputura të Ukrainës të kontrolluara nga separatistët e mbështetur nga Rusia.

Një deklaratë e Kremlinit tha se Putin u kishte thënë liderëve francezë dhe gjermanë se kishte ndërmend të nënshkruante një dekret për njohjen e zonave Donetsk dhe Luhansk si shtete të pavarura.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.