Legjenda Tyson e përshëndet me shqiponjë boksierin shqiptarBoksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj, ka arritur të fitojë titullin ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë meksikanit Carlos Molinas.

Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij Molina me “KO” në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë. I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson.

Në momentin e festimit të titullit nga Hadribeaj, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar.

29-vjeçari e ka bërë debutimin në boks në vitin 2019, teksa në karrierën e tij profesionale numëron 16 fitore, ku gjashtë prej tyre erdhën me “KO”.
Paparaci

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.