Të marten policia e ka arrestuar një person në Malishevë.

I njëjti dyshohet se ia ka vjedhur babait të tij 10 mijë euro.

Rasti është konfirmuar për Klankosova nga policia e Kosovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti me datën e lartcekur babait të tij viktimës mashkull kosovar i kishte vjedhur një shumë të konsiderueshme parash. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, tha zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Sheremet Elezaj.

I riu është ndaluar për 48 orë dhe prokurori i shtetit e ka iniciuar rastin si “Vjedhje e rëndë”.

Në disa media është raportuar se i dyshuari ishte zhdukur për disa ditë dhe policia e kishte gjetur atë tek një vilë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.