Mësohet se për çfarë janë dakorduar Quni dhe Totaj

Kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Anton Quni ka marrë 14.99% të votave në këtë komunë, duke u renditur në listë i treti pas kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Mytaher Haskuka si dhe kandidatit nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Shaqir Totaj.

Quni në një lidhje direkt në emisionin “Context” në ATV ka thënë se nga dy kandidatët e tjerë që janë në balotazh në këto zgjedhje për komunën e Prizrenit, ka marrë telefonatë vetëm nga ai i PDK-së.

“Deri më tani kam pasur vetëm një telefonat nga z.Totaj kandidatin e PDK-së për kryetar, me të cilin kemi pas një bisedë shumë të shkurtë dhe jemi dakorduar që në një të ardhme të afërme edhe të takohemi, nga autoritetet tjera nuk kam pas ndonjë telefonatë apo ndonjë ftesë për takim,”– u shpreh ai.

Quni tha se janë në bisedime e sipër edhe me kryesinë sa i përket koalicionit me ndonjë parti.

‘Sot kam pasur takim me kryetarin me z. Abdixhiku, kryesisht preferohet që në bazë të specifikave të lokacionit të nevojave rrethanave e të tjera mbetet në autoritetin e kryesisë së degës në Prizren që të marrim vendime për hapa ë mëtutjeshëm por natyrisht gjithnjë duke u konsultuar edhe me qendrën, pra nuk kemi ndonjë kushtëzim, presion, nuk kemi kërkesë të veçantë thjeshtë të bëjmë një vlerësim çka është më e mira për qytetarët,”- tha ai.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.