Ndahet nga jeta veterani dhe invalidi i UÇK-së nga Zhuri, Ilmi Kurtaj

Është ndarë nga jeta në moshën 63 vjeçare veterani dhe invalidi i luftës së UÇK-së nga Zhuri i Prizrenit, Ilmi Kurtaj.

Kurtaj ishte plagosur në betejën e Gorozhupit në vitin 1999, derisa shëndeti kohëve të fundit ju kishte rënduar si rezultat i plagëve të marra.

Ai ishte pjesë e Brigadës 128 të Zonës Operative të Pashtrikut. Varrimi i të ndjerit pritet të bëhet nesër.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.