Osmani, Kurti dhe Konjufca vizitojnë “Kodrën e Bebushit” vendin ku ndodhi masakra e Reçakut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Konjufca, kanë vizituar vendin ku u masakruan 45 persona në Reçak, para 23 viteve.

Presidentja Osmani përmes një postimi nga vendi ku ndodhen krimet i quajtur si “Kodra e Bebushit” tha se dëgjuan rrëfimet e tmerrit të të mbijetuarve të masakrës.

“Sot në vendin e ngjarjes, te Kodra e Bebushit, aty ku ndodhi masakra e Reçakut, dëgjuam rrëfimet e tmerrit të të mbijetuarve të masakrës.Lavdi e përjetshme të gjithë të rënëve për lirinë e Kosovës” shkruan Osmani në Facebook

ATT00001

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.