Osmani sot do t’i takojë përfaqësuesit e OVL të UÇK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do t’i takojë sot përfaqësuesit e OVL të UÇK-së.

Këtë e ka bërë të ditur për Klankosova Bekim Kupina, këshilltar për media në Presidencën e Kosovës.

Kujtojmë, dje veteranët e UÇK-së i kanë kërkuar një takim presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Siç u tha, kjo për shkak të lënies jashtë të kësaj kategorie në Ligjin për pagën minimale.

Në lidhje më këtë kishte dhe një protestë të thirrur nga veteranët dhe disa parti politike gjatë së shtunës së kaluar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.