Policia ndalon një automjet që kishte të ngarkuara 22 dele, dyshohet u kontrabanduan nga SerbiaPolicia e Kosovës, ka parandaluar një rast të kontrabandimit me kafshë në Prishtinë.

I dyshuari me inicialet T.A, 51-vjeçar në automjetin e tij kishte të ngarkuara 22 dele pa dokumentacion të nevojshëm, e të cilat dyshohet se delet janë të kontrabanduara nga territori i Serbisë.

“Me autorizim të prokurorit kompetent, rasti procedohet në procedurë të rregullt, delet dhe mjeti sekuestrohen, ndërsa në koordinim me Doganën e Kosovës dhe Agjencionin e Ushqimit dhe veterinës AUV po ndërmerren veprimet e mëtejme”, thuhet në njoftim.

Tutje, Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar në luftimin e të gjitha dukurive negative dhe të paligjshme në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës./Arbresh,info

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.