Presidentja pas takimit me Nuland: Kosova s’ka aleat më të madh se Amerika

Presidentja Vjosa Osmani gjatë vizitës në SHBA ëshë takuar me Nënsekretaren amerikane të shtetit, Victoria Nuland, takim të cilin e ka cilësuar si produktiv duke deklaruar se Kosova s’ka aleat më të madh se SHBA-ja.

“Një takim mjaft produktiv me Nënsekretaren e Shtetit, Victoria Nuland për të riafirmuar angazhimin afatgjatë të dy vendeve tona ndaj partneritetit dhe vlerave të përbashkëta. Kosova nuk ka aleat më të madh se SHBA-ja dhe unë mezi pres të punoj së bashku për siguruar që ne edhe më tej të kontribojmë për paqe dhe demokraci”, ka shkruar Osmani.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.