Rama në takim vëllazëror me Erdoganin në Ankara

Kryeministri i Shqipërië, Edi Rama, ka bërë të ditur se ka takuar presidentin turk, Recep Tayip Erdogan, gjatë qëndrimit të tij në Ankara.

”Gjithnjë vëllazëror”, e ka cilësuar Edi Rama takimin që pati me Recep Tayip Erdogan, me të cilin siç thotë diskutuan edhe për projekte konkrete për përballimin e sfidave të kohës, përcjell Klankosova.tv.

”Ankara – Takim si gjithnjë vëllazëror me Presidentin Erdogan dhe projekte konkrete për përballimin e dy sfidave të madhe të kohës, garantimi i energjisë dhe lëndëve ushqimore bazë”.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.