Ramush Haradinaj ia propozon pesë pika Albin Kurtit për të nxjerrë vendin nga kriza

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka propozuar pesë pikë kryeministrit Kurti për të nxjerrë vendin nga kriza.

Me një status në Facebook, Haradinaj e ka lutur Kurtin që të dal nga rrethimi me propozimet e bëra.

Statusi i plotë:
“Kryeministër, dil nga rrethimi!

Rriti pagat me ligj

Investo në gazsjellës

Ndërto një termocentral me qymyr

Kthe investimet kapitale duke rrit vlerën e kontratave në bazë të rritjes së kostos

Jepi subvencionet për bujqësi menjëherë

Fto biznesmenët e Kosovës dhe ata shqiptarë kudo që jetojnë për investim të përbashkët

Ktheje shpresën se e ke mundësinë./Indeksonline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.