Skandal: Tifozët grek të Olympiacosit shpalosin banerin ‘Kosova është Serbi’ në derbin ndaj Aris

Një skandal ka ndodhur në kampionatin grek të futbollit.

Në ndeshjen derbi mes Olympiacosit dhe Arisit, tifozët vendas kanë shpalosur një baner me mbishkrimin ‘Kosova është Serbi’, shkruan IndeksOnline.

Banera të ngjashëm janë shfaqur në shumë ndeshje futbolli dhe basketbolli në muajt e fundit nga tifozë të ndryshëm të klubeve serbe, dhe atyre që janë mike të Serbisë.

Kujtojmë që para disa ditëve, një baner i till u shfaq edhe në ndeshjen Rumani – Kosovë, e vlefshme për kualifikueset e ”Euro 2024”./IndeksOnline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.