Sulmi me armë në Bruksel, ndalet ndeshja Belgjikë – Suedi

Është ndërprerë ndeshja në mes të Belgjikës dhe Suedisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2023.

Kjo ka ndodhur për shkak të një sulmi të dyshuar terrorist në qendër të Brukselit, ku mbetën të vrarë dy persona.

Ndeshja u ndërpre nga gjyqtari me të filluar pjesa e dytë e ndeshjes.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.