“Të tronditur thellë…”/ Gruaja që u vra nga bashkëshorti në Pejë ishte punëtore shëndetësore në QKMFNjë rast tragjik ka ndodhur në Pejë mëngjesin e sotëm, ku një burrë dyshohet se e ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, duke e qëlluar me armë. Sinjali raportoi ekskluzivisht se burri që dyshohet se vrau gruan është Edmond Lajqi, 43-vjeçar, i cili tashmë është prangosur.

Kjo ngjarje që tronditi Pejën dyshohet se ndodhi në banesën e çiftit. Sinjali ka mësuar se Lajqi u dorëzua vet në Polici dhe raportoi për krimin ndaj bashkëshortes, Gjyljeta Ukella.

Kjo e fundit ishte punëtore shëndetësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Pejë.

Nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, kanë reaguar për këtë lajm të hidhur.

Në njoftimin e tyre thuhet se e ndjera shërbeu si asistente e stomatologut në Poliklinikën Stomatologjike në Pejë.

“Të tronditur thellë nga vrasja makabre e koleges tonë,punëntores shëndetësore te stomatologjisë të ndjerës Gjyljeta Ukella.

E ndjera Gjyljetë per dy dekada shërbeu si asistente e stomatologut në Poliklinikën Stomatologjike në Pejë.

Do të mbetet ne kujtimet e secilit koleg për punën dhe dhe urtësinë që e ka karakterizu përsonalitetin e Gjyljetes.”

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.