Vdes gjyshi i Granit Xhakës

Gjyshi i futbollistit të njohur, Granit Xhaka, Aliu, ka ndërruar jetë dje.

Këtë e ka bërë të ditur me pikëllim axha i yllit ndërkombëtar të futbollit, Sevdaimi, përmes një reagimi në facebook, transmeton klankosova.

”Të Allahut jemi dhe te All-llahu do të kthehemi. Miq dhe dashamirë, me pikëllim të thellë ju njoftoj se sot me datën 16.08.2023 ndërroj jetë babai im (Ali Xhaka)”, shkruan ai njoftimin mortor.

Tutje thuhet se varrimi i të ndjerit është paraparë të bëhet sot në orën 17:00 në varrezat e fshatit Miroc, në komunën e Podujevës.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.