Vetura hyn brenda xhamisë në Pejë, tre persona të lënduar dhe dëme të mëdha materiale

Një vetaksident ka ndodhur mbrëmë në rrugën “General Wesley Clark” në Pejë, ku një veturë është përplasur në xhaminë “Mesxhidi i Madh”.

Tre persona dyshohet se janë lënduar nga ky aksident, deri tek i cili ka ardhur pasi vetura ka humbur kontrollin, raporton Indeksonline.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe njësitet policore, të cilët kanë ekzaminuar incidentin.
Aksidenti është shoqëruar me dëme të konsiderueshme materiale, gjithashtu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.