Aksident i rëndë në Shqipëri, humb jetën 8-vjeçarja, disa të lënduar

Një aksident me vdekje ka ndodhur para disa minutash në aksin Elbasan- Peqin, ne vendin e quajtit kthesa e fortë e Peqinit.

Burime bëjnë me dije se dy mjete janë përplasur, dhe si pasojë ka humbur jetën një femijë rreth 8 vjeç.

Po ashtu bëhet me dije se familja nga Maqedonia, është përplasur me një familje shqiptare, ku raportohet për 3 të plagosur.


Mjeti maqedonas ka perfundur mbi barrierat mbrojtëse ndërsa në njërën anë është shtypur totalisht.

Ende nuk dihen rrethanat por aktualisht mendohet të ketë ndikuar lagështia në rrugë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.