Aksident trafiku në Çagllavicë, vetura përfundon brenda tri lokaleve

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 03:30 në rrugën Prishtinë-Ferizaj, ku si pasojë janë lënduar tre persona.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti e cila tha se në këtë aksident ka qenë i përfshirë një automjet, ngasësi i të cilit ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

“Si pasojë e aksidentit përveç lëndimeve trupore që kanë pësuar tre persona, janë shkaktuar edhe dëme materiale në tri lokale”- ka thënë Ahmeti.

Policia thotë se me rastin po merret njësiti i trafikut.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.