Anija shqiptare shpëton 55 emigrantë

Anija “Butrinti” e Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Ata ndodheshin në vështirësi në një gomone në ujërat e detit Egje.

Kjo u bë e ditur nga ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Operacioni u realizua bashkë me një anije turke dhe një greke.

“Në këtë operacion shpëtimi, efektivët e FA, treguan përkushtimin e palëkundur për parandalimin e humbjes së jetëve të njerëzve dhe gatishmërinë për të ndihmuar në situata të tilla emergjente”, tha Peleshi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.