Arrestohen dy të dyshuar për vjedhje nga xhepi në Prizren , ndalohen për 48 orëJu njoftoj se sot me date 15/11/2023 në orët e paradites në kuadër të masave shtese ,,dita e tregut’’ dy hetues të Stacionit Policor Prizren, në tregun e plaçkave përball Qendrës Sportive ,,Sezai Surroi’’ në Prizren , kanë arrestuar dy persona të dyshuar të cilët janë zënë në kryerje të veprës penale “Vjedhje nga xhepi”, konkretisht pas një punë të mirë operative – hetimore, duke mbikëqyrur dhe vëzhguar arrijnë qe ti kapin ne flagrancë dy të dyshuar të cilët sapo ia kishin vjedhur portofolin një të moshuari.

Pas arrestimit dy të dyshuarit janë sjellë në Stacionin Policor Prizren ku është hapur rasti.
Të dy të dyshuarit, pas intervistimit në prani të avokatit mbrojtës, në konsultim me prokurorin kujdestar janë ndaluar për 48 ore.

Angazhimi profesional I dy ZP hetues ka sjell rezultat konkret, për çka nga stafi komandues janë falënderuar e inkurajuar të vazhdojnë me angazhim profesional e vigjilent, thuhet në njoftimin e Policisë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.