Arrihet marrëveshja: Kosova e Bosnja ia heqin vizat njëra-tjetrës

Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina kanë arritur marrëveshje për të udhëtuar pa viza, si pjesë e marrëveshjeve të vendeve të Ballkani Perëndimor që kanë arritur në Procesin e Berlinit.

Këtë e bëri të ditur ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, e cila po ashtu njoftoi se vendet do të njohin diplomat. /Klankosova

ATT00001

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.