Bllokohet rruga për në Kullë, shkak reshjet e mëdha të borës

Në pikëkalimin kufitar “Kulla” është ndërprerë përkohësisht qarkullimi.

Piikëkalimi kufitar që gjendet mes Pejës dhe Rozhajës është bllokuar për shkak të reshjeve të mëdha të borës, transmeton Indeksonline.

Kështu ka bërë të ditur shoqata Auto-Moto në Mal të Zi.

Qarkullimi është ndërprerë përkohësisht për të gjitha llojet e automjeteve.

Ndërkohë, ekipet përkatëse tashmë janë angazhuar në lirimin e rrugës dhe pastrimin e borës.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.