Dje u vodh në Prishtinë, sot u gjet në Shqipëri/ Vetura luksoze kthehet në duart e pronarit

Dje në orët e para të mëngjesit është vjedhur një veturë e tipit “Mercedes G Class” në lagjen “Swiss” të rrethit të Çagllavicës.

Siç mëson Sinjali, kjo veturë është gjetur sot në Shqipëri dhe i është kthyer pronarit.

Por si ndodhi ngjarja?

Burimet e Sinjalit njoftojnë se dje rreth orës 05:30 të mëngjesit, disa të dyshuar kanë hyrë në shtëpinë e një personi dhe ia kanë marrë çelësat e veturës.

Me të njëjtën veturë, këta persona pas pak orësh e kanë kaluar kufirin me Shqipërinë, ku edhe është gjetur vetura.

Lokalizimi i veturës së vjedhur është arritur falë bashkëpunimit të Njësitit të Autokrimeve të Kosovës me Njësitin e Autokrimeve të Shqipërisë.

Sipas të njëjtave burime, vetura luksoze i është kthyer pronarit sot mirëpo pa tabela dhe dokumentacion plotësues.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.