Gjermani: Vdesin tre shqiptarë në një kantier ndërtimi


Tre shqiptarë kanë vdekur si pasojë e një aksidenti të hënën në një kantier ndërtimi në Hafen City në Hamburg të Gjermanisë.

Kjo u konfirmua edhe nga ana e policisë, shkruajnë mediat gjermane përcjell Klankosova.

Raportohet se deri tek ngjarja tragjike erdhi nga shembja e skelës në një bosht ashensori.

Sipas një zëdhënësi, të dhënat personale të dy viktimave dhe njërit prej të plagosurve rëndë janë siguruar.

Ndërkaq, detajet për personat e tjerë janë ende në pritje.

Policia bën të ditur se viktimat nuk janë të nacionalitetit bullgar.

Ata kundërshtuan informacionet të Autoritetit të Zhvillimit Urban (Stadtentwicklungsbehörde), se viktimat ishin nga Bullgaria.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.