Hajnat ia vjedhin veturën në oborr të shtëpisë prizrenasit

Një person ka raportuar në Polici se vetura e tij është vjedhur në oborrin e shtëpisë së tij në fshatin Atmaxhë në Prizren.

Burime të Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se vetura e tipit ‘Ford Galaxy’ ishte e parkuar në oborrin e shtëpisë së viktimës dhe brenda automjetit ishin çelësat e veturës dhe dokumentacioni si certifikata e regjistrimit dhe polica e sigurimit.

Sipas burimeve vjedhja ka ndodhur mbrëmë pas orës 23:30, ku më pas të dyshuarit me veturën që vodhën kanë shkuar në drejtim të rrugës Prizren – Landovicë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe njësia e hetimeve.

ATT00001

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.