Imami që u rrah në Podujevë u gjet në gjendje të rëndë, policia del me raport për rastin

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rrahjen e imamit Zeqir Berisha nga Lupçi i Podujevës.

Policia ka thënë në një komunikatë se informatën e ka marrë rreth orës 22:00.

Berisha sipas Policisë është gjetur i lënduar rëndë.

Në lidhje me rastin janë arrestuar tre persona.

Postimi i plotë:

Arrestohen tre persona të dyshuar për vrasje në tentativë

Mbrëmë rreth orës 22:00, policia ka marrë informacionin se në fshatin Lupç i poshtëm të Podujevës, është gjetë një person i lënduar rëndë.

Personi i lënduar Z.B. mashkull, është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që njësitet policore të Podujevës menjëherë kanë filluar ndërmarrjen e verimeve operativo-hetimore dhe kanë arritë të arrestojnë tre persona të dyshuar.

Personat e arrestuar:

1.B.M, mashkul 27vjeç

2.A.M, mashkul 28vjeç dhe

3.Sh.M mashkul 25vjeç,

pas intervistimit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë dërguar në qendrën e mbajtjes, ndaj tyre është iniciuar rasti vrasje në tentativë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.