Kosova e eliminuar luan sot ndeshjen mbyllëse për Euro 2024Kosova sot ndeshjet me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Dardanët janë në vendin e katërt të grupit I, me 11 pikë teksa nga ky grup tashmë dihen kombëtaret e kualifikuara, Rumania dhe Zvicra.

Sidoqoftë, kosovarët do të jenë në kërkim të fitores së tretë nga dhjetë ndeshje prej këtij grupi, teksa përballen me mungesën e golashënuesit më të mirë në historinë e shkurtër të saj, Vedat Muriqit, i cili u lëndua në ndeshjen kundër Izraelit.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.