Kurti e Haxhiu vizitojnë nënat gjakovare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, kanë udhëtuar drejt Gjakovës me rastin e shënimit të “Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve me Dhunë”.

Kurti dhe Haxhiu janë pritur ngrohtësisht nga Nysrete Kumnova dhe Ferdonije Qerkezi, njofton Klankosova.tv.

Me rastin e kësaj dite, Albin Kurti do të bëjë homazhe bashkë me presidenten Vjosa Osmani, tek përmendorja e të zhdukurve.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.