Kurti udhëton për në Vatikan, takohet me Papa Françeskun

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot për në Itali.

Nesër kryeministri do të vizitojë Selinë e Shenjtë në Vatikan ku do të takohet me Papa Françeskun dhe me Sekretarin e Shtetit të Selisë së Shenjtë, Kardinalin Pietro Parol.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.