Lajmi fundit: Bllokohen pikat kufitare në Bërnjak, Jarinjë dhe Merdarë

Pikat kufitare në Bërnjak, Jarinjë dhe Merdarë janë bllokuar, për shkak të protestave në Serbi.

Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se pikat e tjera mbeten të kalueshme dhe nuk ka kolona.

Kujtojmë se Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka bërë thirrje që kosovarët të mos marrin rrugën për në Serbi përmes këtyre pikave kufitare.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.